O šoli

GESŠ Trbovlje izobražuje in vzgaja v stavbi, ki je bila zgrajena leta 1928, kasneje pa večkrat prizidana in nadzidana. Ob šoli sta telovadnica in šolski park ter le korak od šolske stavbe tudi športno igrišče.

Gimnazija ima že dolgoletno tradicijo. V letu 2015 smo praznovali 70-letnico delovanja splošne gimnazije, letos pa bomo obeležili 60-letnico ekonomske srednje šole.

Vsa leta smo skrbeli za kvaliteto izobraževanja, za dober pedagoški kader, posodabljali smo učno tehnologijo, imamo urejene in dobro opremljene specialne učilnice, med njimi dve sodobni računalniški učilnici, učilnico “učno podjetje”, eno najlepše urejenih knjižnic s čitalnico in večnamenski multimedijski prostor za šolske ter obšolske dejavnosti. Med prvimi v Sloveniji smo v šoli dobili e-učilnico.

Mladim dajemo znanje, pripadnost in navezanost ter odprte možnosti za ustvarjalno prihodnost.

S popoldanskimi aktivnostmi za “staro in mlado” želimo šolo odpreti v okolje. Naš cilj je postati izobraževalna ustanova za vse, ki jih “uka žeja” še ni zapustila.

Predstavitveni video šole prikazan skozi generacije.

Predstavitveni video šole na bolj zabaven način, posnet leta 2013.

(Ogledano 2.177 krat, 2 danes)