Skoči na glavno vsebino
Select Page

Včeraj smo imeli na GESŠ Trbovlje poseben obisk. K nam so prišli otroci iz vrtca Pikapolonica Trbovlje. Ogledali so si našo šolo, v fizikalni učilnici pa smo jim pripravili delavnice, povezane z naravoslovjem, predvsem s fiziko.
Namen obiska je bil ta, da so otroci v vrtcu, v okviru učnega načrta, obravnavali različne poklice.  In tako so izbrali poklic profesorice fizike. Bili so zelo pridni, navdušeni in zvedavi. Vsako delavnico so si pogledali posebej, v njih pa jih je čakal eden od dijakov četrtih letnikov, ki imajo fiziko na maturi.
Vsi smo bili mnenja, da bi takšen obisk morali večkrat ponoviti. Že pri tako majhnih otrocih je potrebno priljubiti poklice, ki jih primanjkuje. Prepričani smo, da se bo čez 9 let kateri izmed teh otrok vrnil na našo šolo kot dijak.

Petra Zelenšek, prof. fizike

(Ogledano 72 krat, 1 danes)
Dostopnost