Skoči na glavno vsebino
Select Page

Za Katarino in Klemna Jančiča, dijaka 2. oz. 3. letnika športnega oddelka GESŠ Trbovlje, je pestro obarvan kolesarski vikend. V soboto, 9. 4. 2022, se je v mrzlem, deževnem in vetrovnem vremenu odvil Pokal Poli na Ptuju, kjer se je Katarina preizkusila na 40-kilometrski krožno-ravninski preizkušnji in zasedla 2. mesto med starejšimi mladinkami. Klemen je med starejši mladinci na daljši, 48-kilometrski trasi zasedel 23. mesto.

V nedeljo, 10. 4. 2022, pa se je sicer v sončnih, a kljub temu hladnih vremenskih razmerah odvilo tekmovanje za 1. pokal Kamnika in veliko nagrado Zavarovalnice Generali. Višinsko razgibana krožna trasa tekmovanja je potekala v Tunjicah in poleg asfaltne podlage vsebovala tudi večkratno ponovitev na zahtevnem makadamskem odseku. Katarina se je pomerila na 58-kilometrski preizkušnji in zasedla 3. mesto v svoji kategoriji, Klemen pa je na 87-kilometrski progi dosegel 21. mesto.